Promocje
Orteza stawu skokowego Push Aequi Junior
Orteza stawu skokowego Push Aequi Junior
208,00 zł 198,00 zł
szt.
Hallufix aparat na koślawego palucha
Hallufix aparat na koślawego palucha
200,00 zł 140,00 zł
szt.
Stabilizator stawu kolanowego Emo RD570
Stabilizator stawu kolanowego Emo RD570
350,00 zł 250,00 zł
Stabilizator rzepki  PUSH CARE
Stabilizator rzepki PUSH CARE
214,00 zł 205,00 zł
Pas krzyżowo-lędźwiowy PUSH MED
Pas krzyżowo-lędźwiowy PUSH MED
500,00 zł 488,00 zł
Stabilizator łokcia  PUSH MED
Stabilizator łokcia PUSH MED
338,00 zł 293,00 zł
Orteza ramienia i barku PUSH MED
Orteza ramienia i barku PUSH MED
175,00 zł 152,00 zł
Orteza stawu skokowego PUSH MED
Orteza stawu skokowego PUSH MED
275,00 zł 268,00 zł
Orteza ramienia i barku PUSH MED PLUS
Orteza ramienia i barku PUSH MED PLUS
200,00 zł 175,00 zł
Orteza szynowo-opaskowa nadgarstka PUSH MED Splint
Orteza szynowo-opaskowa nadgarstka PUSH MED Splint
205,00 zł 185,00 zł
Orteza nadgarstka  PUSH MED
Orteza nadgarstka PUSH MED
250,00 zł 208,00 zł
Producenci
Na Blogu
Badania Podobarograficzne

 

Zapraszamy serdecznie na badania podobarograficzne w atrakcyjnej cenie.  Badanie przeprowadzamy po wcześniejszym umówieniu się na wizytę. W celu uzgodnienia terminu badania prosimy o kontakt telefoniczny 71 372 30 33 wew. 26.

Zapraszamy gorąco! :-)

RODO

ADMINISTRATOREM PAŃSTWA DANYCH OSOBOWYCH

                                         jest:

„Med-Orth” Specjalistyczna Firma Ortopedyczna Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (d. Specjalistyczna Firma Ortopedyczna „Med-Orth” Sławoj Nowak)

50-438 Wrocław, ul. Kościuszki 173, tel. 71 372 30 33.

 

Dane osobowe są przechowywane i przetwarzane a także udostępniane jedynie w celach wykonywania usług medycznych oraz finalizowania umów sprzedaży.

Wszelkie informacje w polityce prywatności na naszej stronie już w najbliższym czasie.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Finansowanie protez

Co o finansowaniu protezy warto wiedzieć.

Wypadek albo ciężka choroba i nagle tracimy nogę. Amputacja nogi to wielki dramat chorego i rodziny. Oznacza konieczność zmiany trybu życia, korekty planów, bardzo często radykalne zmniejszenie domowego budżetu. W pierwszej chwili, gdy dowiadujemy się o utracie nogi, widzimy się już do końca życia na wózku inwalidzkim, albo utykającego na protezie, która nasze dotychczasowe ruchliwe życie zamieni w powolną wegetacje. I do niedawna tak było. Alternatywa była taka: drewniana, metalowo-skórzana proteza za czasów PRL-u, plastikowa na przełomie wieków albo nowoczesna modularna proteza wykonana na Zachodzie za równowartość dobrego auta. Dziś nie tylko jesteśmy w stanie wykonać nowoczesną protezę, ale jest także coraz lepiej z finansowaniem jej wykonania.

Nie można chwalić NFZ za sposób finansowania zaopatrzenia ortopedycznego, ale z finansowaniem protez nie jest źle. Protezę dla osób o niewielkiej mobilności nasza firma wykonuje bez dopłaty pacjenta. Jest to produkt wysokiej jakości i trwałości. Wszystkie materiały i elementy są produkcji niemieckiej firmy Otto Bock, uważanej za jednego ze światowych liderów w tej branży. Niestety, taka proteza nie jest dobrym rozwiązaniem dla osób mobilnych, nie tylko dla ludzi młodych, ale dla wszystkich, którzy chcą się poruszać w sposób zbliżony do naturalnego. Dla tej grupy niepełnosprawnych czekają dopłaty do zleceń NFZ w powiatowych centrach pomocy rodzinie (w większych miastach są to MOPS-y). Fundusz na wykonanie protezy rośnie wtedy nawet półtora raza, a wraz z tym rosną szanse na protezę bardziej komfortową, stwarzającą lepsze możliwości poruszania się.

Od niedawna (także ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) realizowany jest program zwany „Aktywny samorząd”. W ramach tego programu samorządy powiatowe w całej Polsce otrzymują pieniądze m.in. na wykonanie protezy, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne. Siłą rzeczy nie są to małe pieniądze. Największe szanse na ich pozyskanie mają osoby, którym nowoczesna proteza pozwoli wrócić na studia lub da szansę na podjęcie pracy zawodowej. W tym roku samorządy powiatowe przyjmują wnioski do końca sierpnia. Pozyskanie dotacji z „Aktywnego samorządu” wymaga trochę zachodu. Na początku trzeba wiedzieć, jaka proteza nam jest potrzebna i ile ona kosztuje. W tym celu najlepiej udać się do firmy ortopedycznej wykonującej nowoczesną ortotykę i zdobyć niezbędne informacje. W Med-Orth ocena potrzeb pacjenta dokonywana jest przez fizjoterapeutę i inżyniera protetyka. Wizyta kończy się dokumentem określającym przewidywany koszt protezy i precyzyjną informacją o krokach, jakie musi podjąć pacjent lub jego pełnomocnik, aby doprowadzić sprawę do końca.

Wszystkiego o zaopatrzeniu ortopedycznym (nie tylko o protezach kończyn), można się dowiedzieć w Med-Orth, najstarszej prywatnej firmie ortopedycznej we Wrocławiu. Konsultacje są bezpłatne.

Firma zaprasza do swojej siedziby, która nieprzerwanie od 1994 roku znajduje się przy ul. Kościuszki 173 we Wrocławiu. Tam także znajduje się, jedna z ostatnich na Dolnym Śląsku, pracownia obuwia ortopedycznego.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl